Розвиток без меж
(096) 00 647 00
м. Новоград-Волинський
15.02.2019
Поділитися: 0
  • Facebook
11703

Як швидко вивчити іноземну мову?

Не секрет, що в усі часи людина, яка володіла іноземними мовами, була дуже успішною. У неї була можливість багато подорожувати, знайомитися з цікавими людьми, читати книги в оригіналі, отримати відмінну роботу, а разом з нею і хороші гроші. Тому не дивно, що батьки мріють про дитину-поліглота.

Більшість батьків шукають відповідь на питання, як швидко вивчити іноземну мову. А ще вони думають про те, з якого віку почати навчати дитину. Зараз багато мам і татусів позитивно ставляться до ранніх навчальних занять, де вже з 2-3 років у малюка розвивають такі важливі навички, як пам'ять, мислення, уява, концентрація уваги. Й іноземні мови в цьому ряду не виняток.

Як швидко вивчити іноземну мову?

Починаємо з дитинства

Якщо малюк з перших днів життя чує іноземну мову - це дуже добре. Найчастіше так буває в сім'ях, де чоловік і жінка різної національності. Іноді батьки просто вивчають фрази «Доброго ранку!», «Добрий день!», «Добрий вечір!» на різних мовах, а за ними їх вивчає і дитина. Такі дії добре вписуються в освітню програму, але не більше. Для малюка важливим є  ранній розвиток як процес формування сприятливої ​​атмосфери навчання. Якщо батьки йдуть не за простою схемою «нагодували-напоїли-вмили», але ще і вкладають в розвиток дитини багато сил і часу, тоді результат не змусить чекати на себе. Такий малюк демонструє великі успіхи.

Як швидко вивчити іноземну мову?

Наукова база

Існує спосіб швидко вивчити іноземну мову. Для цього батьки повинні розуміти, що комунікаційні навички формуються у малюка з самого народження. Чим швидше він почує іноземні слова, тим краще вони у нього засвоються. У немовлят у корі мозку є дві мовні ділянки: центри Верніке і Брока. Завдяки ним малюк засвоює рідну мову. Центр Верніке знаходиться в корі слуху скроневої ділянки. Він розпізнає звуки і розшифровує сенс фраз. Центр Брока розташований в лобній частині біля ділянки, яка контролює апарат артикуляції. Він відтворює звуки і будує речення. На першому році життя немовля сприймає звуки на слух, намагається наслідувати їх, у нього створюються асоціації між речами та їх назвами. Дитина намагається зрозуміти сенс слів. Розмовляти малюк починає з 1,5-2 років. І в цьому випадку не має значення, скільки мов чуло немовля.

 Дитина може досягти великих результатів у вивченні іноземної мови, якщо вона почне навчатися в дошкільному віці і буде чути слова цієї мови кілька годин на день. Більшість батьків відправляють малюка в дитячий садок із вивчення англійської мови. Але там заняття проходять 1-2 рази на тиждень, а цього недостатньо для дитини. Тому потрібно стежити за тим, щоб практика була постійною.

Як швидко вивчити іноземну мову?

Часові рамки

Коли людині виповнюється 10-12 років, у неї остаточно формується кора головного мозку. Якщо раніше в правій півкулі у дитини зберігалася інформація про вимову й інтонації, а в лівій - щодо фонетики, граматики і синтаксису, то зараз за вивчення іноземних мов відповідальною є лише одна півкуля, яка в роботі домінує. Через це процес навчання сповільнюється, і  багато часу йде на те, щоб витягти потрібні дані. Так що майте на увазі, що діти, які вчать іноземну мову після 8 років, частіше мають проблеми з ідеальною вимовою.

Велике враження

Щоб дитина змогла вивчити іноземну мову самостійно, потрібно знати особливості її навчання. У малюків сформована лише образна пам'ять. Вони запам'ятовують слова завдяки образам, які емоційно забарвлені. Ці образи формуються за допомогою органів чуття. Образна пам'ять - найміцніша і довготривала. Вона приводить до автоматичного запам'ятовування. Щоб її використовувати, потрібен тільки хороший стимул, а не сила волі або спеціальні методики.

У школярів найголовнішою вважається словесна пам'ять. Вони засвоюють матеріал за рахунок слів і знаків.

Щоб швидше вивчити іноземну мову, потрібно створити спеціальне середовище. До першого класу вчити малюка варто через ігри, а не за  методичними посібниками. Також один з найкращих способів - це активне спілкування. Завдання повинні бути побудовані так, щоб вони відповідали віку дитини, були йому цікаві і наближені до реального світу.

Як швидко вивчити іноземну мову?

Індивідуальний підхід

У деяких батьків виникає суперечливе питання: знайти для сина або дочки репетитора або віддати на навчальні заняття для дітей? Фахівці вважають, що дошкільнятам краще вивчати мови в невеликих групах по 4-6 осіб. У соціумі діти спілкуються один з одним, конкурують, веселяться. Тому й користі більше. Зараз на заняття приймають дітлахів уже з 3 років. Тільки необхідно пам'ятати, що не можна перевтомлювати малюка, інакше йому стане нудно, він втратить інтерес до навчання.

Щоб стимул до навчання зберігся, заняття для дитини 2-х років повинні бути не більше 20 хвилин на день. Для дітей 4-5 років - максимум півгодини. Для старших дошкільнят - 30-35 хвилин. Також між уроками потрібно робити цікаві перерви з гімнастикою, танцями, музикою, співом, фізкультурою. Заняття повинні проходити не рідше, ніж через день - інакше  успіхів досягти буде складно.

Малюк на заняття повинен приходити повний сил й енергії. Якщо батьки тягнуть його з музичної школи на танці, а потім на англійську, то результати за всіма трьома гурткам знижуватимуться.

Якщо до першого класу ваша дитина непогано засвоїла одну мову, то в школі можете сміливо відправляти її на другу.